Stomatologia zachowawcza 2018-05-28T07:23:03+00:00

Stomatologia zachowawcza

Świadczymy usługi z zakresu stomatologi zachowawczej, która zajmuje się profilaktyką próchnicy i innych schorzeń zębów oraz leczeniem powstałych już ubytków w zębach. Leczeniem zachowawczym jest na przykład leczenie kanałowe zęba, wypełnienie ubytku w zębie materiałem światłoutwardzalnym, chemoutwardzalnym lub amalgamatem.

Próchnica jest popularną chorobą wywoływaną poprzez bakterie które znajdują się w jamie ustnej. Jej leczenie jest niezwykle ważne, jeżeli chcemy zachować piękny uśmiech oraz zadbać o zdrowie całego organizmu. Nieleczona próchnica może skutkować wieloma chorobami jak np. schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust oraz ma negatywny wpływ na nasz organizm.

W naszej poradni leczymy próchnicę wykorzystując najlepszej jakości sprzęt i materiały. Lekarz dentysta usuwa chore części zęba i nakładając w ich miejsce wypełnienie światłoutwardzalne (kompozytowe) dzięki czemu zarówno kształty jak i połysk do złudzenia przypominają prawdziwy ząb.

Diagnostyka

W ramach diagnostyki wykonywane są następujące usługi:

  • badanie lekarskie z założeniem karty, wypisanie recepty,
  • RTG zębów,
  • znieczulenia.
  • cyfrowe zdjęcia zębowe i pantomograficzne

Profilaktyka chorób dziąseł

Na profilaktykę chorób dziąseł składają się:

  • instruktaż higieny jamy ustnej,
  • usunięcie osadu nazębnego,
  • piaskowanie i fluoryzacja w celu zabezpieczenie szyjek zębowych.

Profilaktyka próchnicy

Profilaktyka próchnicy to:

  • fluoryzacja zębów stałych i mlecznych,
  • lakowanie zębów.

Fluoryzacja stanowi element profilaktyki fluorowej, czyli zwiększenia liczby jonów fluorowych zawartych w szkliwie zęba. Lakierem zawierającym duże stężenie fluoru pokrywa się wszystkie powierzchnie zębów. Zawarty w lakierze fluor jest wbudowany w szkliwo, czyniąc je mniej podatnym na rozpuszczenie przez kwasy. Fluoryzacja w takim samym stopniu zalecana jest dzieciom i dorosłym, chroni bowiem przed powstawaniem próchnicy zarówno u młodych, jak i  starszych osób.

Sedacja wziewna – (uspokojenie wziewne, gaz rozweselający).

Sedacja wziewna to bezpieczna metoda walki z lękiem i stresem podczas zabiegów stomatologicznych.

Jeśli Twoje dziecko lub Ty odczuwacie:
– stres związany z wizytą i stomatologa
– lęk przed zabiegiem stomatologicznym
– obawę przed otrzymaniem zastrzyku

poproście o zastosowanie uspokojenia wziewnego.

Sedacja wziewna (uspokojenie wziewne), to podanie pacjentowi mieszaniny gazów medycznych za pomocą specjalnych maseczek o różnych rozmiarach dostosowanych do wieku i wielkości twarzy pacjenta. Pacjent pozostaje odprężony, nie stresuje się i uspokaja, pozostając świadomym podczas całego zabiegu. Ze względu na właściwości znieczulające sedacja może być stosowana podczas zabiegów o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu bólu. Efekty działania ustępują po upływie około 5 minut od zaprzestania wdychania mieszaniny. Po kolejnych 30 minutach pacjent może prowadzić samochód.

Gazy tworzące mieszaninę znane są od ponad 100 lat i stosowane w uśmierzaniu bólu i anestezjologii, a ich działanie jest skuteczne i bezpieczne. Moga być zatem zatem stosowane u wszystkich pacjentów, także dzieci.

O szczegóły pytajcie w naszym gabinecie.
Zapraszamy!

Sedacja wziewna, uspokojenie wziewne, gaz rozweselający Mrągowo