Wypełnienia kompozytowe 2018-04-06T08:37:45+00:00

Wypełnienia kompozytowe

Wypełnienie kompozytowe potocznie przez pacjentów nazywane białymi plombami jest obecnie szeroko stosowanym materiałem do uzupełnienia ubytków i odbudowy zniszczeń.

Jest to materiał niezwykle trwały i przede wszystkim zapewniający dużą estetykę w porównaniu z wypełnieniami metalowymi starego typu.
Wypełnienie kompozytowe idealnie pasuje do każdego rodzaju zębów – dzięki szerokiej gamie wypełnień w naszej przychodni jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni kolor tak aby było prawie niewidoczne na tle pozostałych zębów.

Dzięki światłoutwardzalności materiału lekarz stomatolog ma odpowiednio dużo czasu, aby wymodelować wypełnienie tak aby nie przeszkadzało pacjentowi oraz możliwie wiernie przypomniało kształt zęba. Po uzyskaniu satysfakcjonującego wyglądu za pomocą specjalnej lampy polimeryzacyjnej wypełnienie w ciągu kilkunastu sekund zyskuje pożądaną twardość i wytrzymałość.

Warto zaznaczyć, iż wypełnienia kompozytowe świetnie sprawdzają się zarówno w zębach stałych jak również w mlecznych u dzieci.

Czasami zdarzają się szczególne przypadki wypełnień kompozytowych, jak:

zabudowa diastemy między siekaczami,
zmiana odbudowa korony zęba kształtu i koloru,
rozległe zniszczenie korony zęba.